• Announcements

    • Coach Nowlin

      HEAD COACH OPENING 2018   10/28/2017

      CONFIRMED HEAD COACH CHANGES IN 2018 Lafayette Central Catholic;  Don Collier  Kankakee Valley:  Zack Prairie  Valparaiso:  Dave Coyle Steven Mueller Hired Evansville North:  Brett Szabo  Hamilton Southeastern:  Scott May  Adam Morris Hired  Peru:  Bob Prescott Romaine Saint-Louis Hired North Daviees:  Scott Helms  Evansville Central:  Andy Owens  River Forest: Austen Robison  Shelbyville:  Pat Parks Mike Clevenger Hired from Clinton Prairie Rushville:  Scott McMurray  Cathedral: Rick Strieff:  Bill Peebles Hired from Lawrence Central  South Spencer:  Tom Packer  Bishop Dwenger:  Chris Svarczkopf Maconaquah: Mark Hartman  Anderson High School:  Robert Brown  Highland:  Trent Grinder  Southern Wells:  Steve Yencer  Warsaw:  Phil Jenson Lawrence Central:  Bill Peebles  Eastern Hancock:  Jim O'hara  Tri-Central:  George Gilbert  Shane Arnold Promoted Franklin County:  Kirk Kennedy  Hobart:  Ryan Turley  Craig Osika Promoted Anderson Prep Academy Randy Albano  Clarksville:  Joby Turner New Haven  Jim Rowland S.B. Clay:  Will Porter Mt. Vernon (Fortville) Neil Kazmierczak  Central Noble  Greg Moe  Trevor Tipton Promoted  Clinton Prairie:  Mike Clevenger Ben Davis:  Mike Kirschner  Parke Heritage :  ????    Brian Moore Hired Mishawaka Marian:  Reggie Glon  Michael Davidson Promoted Hamilton Heights:  Mitch Street

CoachF

Coach
  • Content count

    8
  • Joined

  • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About CoachF

  • Rank
    Rookie

Profile Information

  • Position
    Coach
  • High School
    Glenn
  • Location
    Walkerton,IN
  • Gender
    Male

Recent Profile Visitors

377 profile views
  1. Michiana Pick'Em Week 7

    Week 7 Games Elkhart Memorial at NorthWood Northridge at Goshen Plymouth at Concord Warsaw at Wawasee Bremen at South Bend Washington Jimtown at South Bend Riley John Glenn at LaVille Mishawaka Marian at New Prairie South Bend Adams at Elkhart Central South Bend Clay at Penn South Bend St. Joe at Mishawaka Chesterton at Lake Central Crown Point at LaPorte Michigan City at Portage Valparaiso at Merrillville Caston at Culver Pioneer at Knox Triton at North Judson West Central at Winamac Indianapolis Howe at Culver Academy Garrett at Fairfield South Central (Union Mills) at North Newton
  2. Michiana Pick'Em Week 6

    Concord at Jimtown Goshen at Warsaw Indianapolis Shortridge at Elkhart Memorial Northridge at NorthWood Wawasee at Plymouth Elkhart Central at Mishawaka John Glenn at South Bend Washington Mishawaka Marian at Bremen New Prairie at South Bend Riley South Bend Adams at South Bend Clay South Bend St. Joe at Penn Crown Point at Valparaiso Lake Central at Michigan City Merrillville at LaPorte Portage at Chesterton Culver at Knox LaVille at Pioneer North Miami at Caston West Central at North Judson Winamac at Triton Heritage at Culver Academy Fairfield at Angola South Central (Union Mills) at Wheeler
  3. Michiana Pick'Em Week 5

    Elkhart Memorial at Plymouth Goshen at Concord NorthWood at Wawasee Warsaw at Northridge Bremen at New Prairie Jimtown at Mishawaka Marian Knox at John Glenn Mishawaka at South Bend Clay Penn at South Bend Adams South Bend St. Joe at Elkhart Central South Bend Washington at South Bend Riley Chesterton at Valparaiso LaPorte at Lake Central Michigan City at Merrillville Portage at Crown Point Caston at LaVille Culver at Triton North Judson at Winamac Pioneer at West Central River Forest at South Central (Union Mills) Culver Academy at Brebeuf Jesuit Fairfield at West Noble
  4. Michiana Pick'Em Week 4

    Week 4 (Sept 9) Elkhart Memorial at Warsaw NorthWood at Goshen Plymouth at Northridge Wawasee at Concord Birmingham Brother Rice (MI) at Elkhart Central Jimtown at Glenn Mishawaka at South Bend Adams Penn at Orchard Lake St. Mary's (MI) South Bend Clay vs South Bend St. Joe South Bend Riley vs Mishawaka Marian South Bend Washington vs New Prairie Triton at Bremen Chesterton at LaPorte Lake Central at Crown Point Valparaiso at Michigan City Caston at Pioneer Knox at North Judson LaVille at Winamac West Central at Culver Western at Culver Academy Niles (MI) at Fairfield South Central (Union Mills) at Hammond Nol
  5. Michiana Pick'Em Week 3

    Week 3 (Sep 2) Concord at NorthWood Goshen at Elkhart Memorial Northridge at Wawasee Warsaw at Plymouth Andrean at New Prairie Birmingham Brother Rice (MI) at Penn Bremen at John Glenn Elkhart Central at Jimtown Indianapolic Cathedral at Mishawaka Mishawaka Marian at South Bend St. Joe South Bend Adams at South Bend Riley South Bend Clay at South Bend Washington Crown Point at Merrillville Lake Central at Portage LaPorte at Valparaiso Michigan City at Chesterton Caston at West Central LaVille at Knox North Judson at Rensselaer Central Pioneer at Triton Winamac at Culver Culver Academy at Berrien Springs(MI) Fairfield at Central Noble Calumet at South Central
  6. Michiana Pick'Em Week 2

    Week 2 (Aug 26) Concord at Elkhart Memorial East Noble at Warsaw Goshen at Elkhart Central Northridge at Michigan City NorthWood at Fairfield Plymouth at Rochester West Noble at Wawasee Brebeuf Jesuit at South Bend St. Joe Crown Point at Mishawaka John Glenn at Mishawaka Marian Lincoln-Way East (IL) at South Bend Adams New Prairie at South Bend Clay Penn at Merrillville South Bend Riley at Bremen South Bend Washington at Jimtown Chesterton at Munster Gary West at Valparaiso Hobart at LaPorte Lincoln-Way Central (IL) at Lake Central Portage at Lowell North Judson at Caston South Central (Union Mills) at Culver Triton at LaVille West Central at Knox Winamac at Pioneer Grand Rapids Christian (MI) at Culver Academy
  7. MWC Pick 'Em Week 1

    Caston @ Triton North White @ Taylor South Newton @ North Newton Knox @ Winamac Tri-County @ Carroll Eastern @ Oak Hill Western Boone @ Sheridan Tri-Central @ Lapel Northwestern @ Clinton Central - 2-Point Slug Fest Games Pioneer @ Lewis Cass Frontier @ Clinton Prairie - Culver @ West Central